Lucy Charles-Barclay

Lucy Charles-Barclay w ciągu zaledwie kilku lat awansowała na szczyt wyścigów długodystansowych i obecnie jest zaliczana do największych sław tego sportu.

Po dziesięcioletniej karierze pływackiej, zakończonej zwycięstwem w finale olimpijskim w kategorii 10K na wodach otwartych, rozpoczęła karierę sportową w triathlonie na długich dystansach.

Jako zawodniczka w kategorii wiekowej wygrała zarówno Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 w 2015 roku, jak i Mistrzostwa Świata Ironman, co skłoniło ją do podjęcia decyzji o przejściu na zawodowstwo.

W 2017 roku zajęła drugie miejsce na Mistrzostwach Świata Ironman (w swoim pierwszym roku jako zawodowa zawodniczka). W Kona pobiła rekord trasy pływania, który utrzymywał się od 19 lat, odnotowała drugi w historii najszybszy czas przejazdu rowerem i ogólny czas przejazdu i nigdy nie zajęła miejsca niższego niż drugie. Wszystko to przed ukończeniem 26 lat – i wciąż jest coraz szybsza.

Data urodzenia: 15 września, 1993
Miejsce urodzenia: Enfield, Anglia
Miejsce zamieszkania: Hatfield (Hertfordshire), Anglia